vrijdag 13 april 2012

De eerste les

Bij deze de eerste les die bij het praktijkdeel hoort.

Lesvoorbereiding


Naam
Irma, Mariëlle, Marjolein en Sandy
Stageschool
De Flocon
Stagegroep
7
Aantal leerlingen
28
Mentor
Guido Paap
Stagebegeleider





Activiteit
Drama aan de hand van de film Valiant.
Datum:



Beginsituatie:
De leerlingen hebben de film Valiant gezien. De opdrachten bij de kijkwijzer zijn gemaakt.
Lesdoel voor de leerlingen:
De leerlingen kunnen karaktertrekken, houdingen, loopje, gedrag, enzovoorts in een karakter herkennen, beschrijven en overbrengen.
Technisch probleem:
De leerlingen moeten in staat zijn de gekozen scene beeld voor beeld te kunnen uitdiepen.
Beeldend probleem:
De leerlingen moeten de bewegingen eigen maken. De beeldaspecten compositie en ruimte, en dan met name ruimte innemen en vorm komen hier aan bod. Het probleem zit hem in het menselijk maken van de typetjes. Hoe geven de leerlingen met hun lichaamstaal aan welk karakter ze zijn.?




Beschrijving van activiteit



Inleiding (10 minuten):   
We vertellen de leerlingen dat we ons gaan verdiepen in de karakters van de film. Het doel is de menselijke kant van de karakters te zien, te benoemen en na te spelen.
De leerlingen worden verdeeld in groepjes van vier. Elk groepje krijgt een deel van de film aangewezen waarbij ze de karakters moeten observeren op houding, loopje, karaktertrekken, gedrag, enzovoorts. Per karakter worden er aantekeningen gemaakt.
Tips:
·         Kijk naar de houding van de vleugels, wat voor gevoel/emotie stralen die uit?
·         Hoe wordt er door het karakter gesproken? Wat zegt de stem je?
·         Hoe staan de ogen?
·         Observeer de gehele houding?
Kern (40 minuten):
Elk karakter is uitgediept en wordt met elkaar besproken. Hierna worden de karakters een voor een eigen gemaakt. Hoe maak je met lichaamstaal duidelijk welke vogel je bent? Hoe gebruik je de vormen van het beeld om het om te zetten naar je lichaam. Met andere woorden hoe zet je je lichaam in compositie en hoe plaats je het typetje in de ruimte om de emotie neer te zetten? De leerlingen geven elkaar aan de hand van de aantekeningen feedback.
Slot (10 minuten):
De leerlingen laten in groepjes de karakters aan de hele klas zien. De klas moet raden welk typetje er wordt neer gezet.
Organisatie:
Zeven computers aan met het te observeren deel van de film.
Speelruimte per groep om de karakters uit te beelden.
Brief uit laten gaan voor het verzamelen van grote doeken/lakens, materialen die textuur weergeven en schoon restafval/ kosteloos materiaal.



Geen opmerkingen:

Een reactie posten